A MAI MURIT UN ARTIST

Options A MAI MURIT UN ARTIST
Subiectul anterior · Subiectul urmator
marivic
Postat: Friday, January 4, 2013 8:16 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13375
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
t-mihaela wrote:
Suntem o generatie fericita am fost crescuti cu astfel de modele .Eu le multumesc tuturor ca au existat in viata mea si m-au format in omul care sunt azi .Eu stiu ce lupta ascunsa si periculoasa au dus actorii sa promoveze cultura sa se strecoare printre aberatiile dictate de comunisti.Cu atat mai mult S.N ca el a facut si regia multor filme istorice ,arata cum este de fapt romanul si de unde se trage ceea ce lui Ceausescu nu-i placea, vroia sa vada un roman umil ,supus si cu sufletul vandut comunistilor.Eleana vrioia un film cu viata ei ,mila mi-ar fi de actorul obligat sa joace rolul ala .Un omagiu tuturor actorilor si mai ales regizorilor, oameni care au stat de paza la temelia culturii romanesti si au promovat cinstea si curajul , eu asta am invatat de la ei .Si asta vad si in ziua de azi in romani ,vad originea noastra ,samanta aceea prima ...se va naste o alta generatie de Nicolaiesti, Beligani, etc si vor reeduca poporul roman asa cum trebuie ,am incredere.
D-zeu sa -l odihneasca si pe el si pe toti care s-au dus.angel

Asa este ,Mihaela,.....ai mare dreptate!Datorita lui si altor actori cu nume sonore,noi copiii din epoca de aur am invatat istoria adevarata,...aratata pe viu de acest mare regizor.Filmele Mihai Viteazul,Reconstituirea,Pistruiatul,Dacii,Ultima noapte de dragoste,Ciuleandra.....si multe altele,.....acestea ne-au aratat dedesubturile istoriei.
Intotdeauna ies desupra scandaluri,mizerii,caci na,au fost persoane publice si se cauta a se zgandarii rahatul,dar conteaza un singur lucru,pt noi,muritorii de rand:sa ramana in amintirea noastra,omul care a dat tot ce afost mai bun in cinematografie,sa nu uitam realizarile sale care vor ramane in amintirea noastra.angel
Anelise
Postat: Friday, January 4, 2013 10:44 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17380
Locatia: Ro
Asa cum a spus chiar el: "Eu o sa plec, dar nu o sa mor niciodata." coeur
mirela74chris
Postat: Saturday, January 5, 2013 8:29 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8595
Locatia: Constanta
Pacat de un asa om talentat si patriot.
Nu imi place cum se trateaza in presa decesul lui si nu imi place ca apar copii abia dupa.Daca stiau ca sunt ai lui,atunci ar fi trebuit sa apara cat era in viata.Nu imi plac oportunistii..sorry
shirel
Postat: Saturday, January 5, 2013 10:42 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11777
Locatia: israel
Chiar astazi asa tarziu am aflat ca a murit Sergiu Nicolaescu.D-zeu sa-l ierte si sa-i odihneasca sufletul in pace.Nu cred ca exista vreun roman care sa nu fi vazut macar o data un film cu acest mare actor .Se vede ca aceasta a fost marele lui rol pe acest pamant ,sa-i cunoastem numele si filmele atat de bine regizate de el .Este un nume pe care nu il pot uita niciodata!!! cry
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed